Co je možné prostřednictvím videozáznamu zažít?

Každý den programu bude mít dopad na vaši odolnost a přístup ke zdraví. 
Můžete se těšit na plnou dávku nezapomenutelných zážitků a poznatků. 

1. den

Odolnost a zdraví z nadhledu a souvislostí

Zázračné dopady funkčního dechu

Rostislav Václavek

Změňte svůj dechový návyk a začnou se dít věci. Něco na první pohled tak banálního, čím je DÝCHÁNÍ NOSEM, avšak bráničně, velmi jemně, pomalu, rytmicky, neslyšně je základ zdravého funkčního dýchání, které má dopad na další oblasti kvality života.
Ať jste již dospělí nebo ještě dětmi, pokud máte nebo si vypěstujete správný vzorec dýchání, pak se lépe soustředíte, jste bystřejší, kvalitněji spíte a celkově jste odolnější a zdravější. U dětí pak dochází k eliminaci výskytu poruch jako je ADD a ADHD, snižuje se vývoj logopedických vad, správně se vyvíjí čelist i postavení zubů (odpadá řešení rovnátek).

Beseda na téma dne

Rostislav Václavek,
Jan Rak,
Josef Šálek,
Abhejali Bernardová
moderuje Jaroslav Dušek

Velmi živá beseda na téma dne „Odolnost a zdraví z nadhledu a souvislostí“, která přestože bude dechberoucí vám do života vnese životadárný dech i potenciál začít žít naplněný život.

Filosofie odolnosti

Anna Hogenová
s Terezou Ghose
hudba: Standa Klapuch

Společně se známou filozofkou a fenomenoložkou Annou Hogenovou a Terezou Ghose se ponoříme do filozofické debaty na téma odolnosti a všeho, co s ní hlediska našeho životního světonázoru souvisí.

 2. den

Mentální a fyzická odolnost v kognici i somatice

Sporthacking
a vnitřní síla

Vít Schlesinger

Pokud nemáš pod kontrolou sebe, bude tě mít pod kontrolou okolí.
Jak mít tedy více pod kontrolou svoji energii, emoce a spokojenost? 
Sociální úzkost, strach z budoucnosti, work-life balance, nedostatek energie a časová tíseň je realitou spousty lidí dnešní doby. Odvádění nás od toho nejdůležitějšího a to … kým skutečně jsem. Většina lidí ví, co je opravdu důležité, ale nedělá to, realita je mnohdy jiná? Jakou máte energii, jaké máte emoce, jak zvládáte práci a každodenní shon? Na tyhle otázky i s tipy na konkrétní rituály odpoví konzultant a stratég vrcholových sportovců Vítek Schlesinger.

Nechtěné myšlenky
a sebekoučink

Marian Jelínek

Napadlo Vás někdy jaké by to bylo umět pracovat se svojí myslí tak, jak to dělají vynikající sportovci, TOP manažeři a další úspěšní lidé? Nestor mentálního koučinku v oblasti vrcholového sportu i korporátního světa Marian Jelínek, a také autor bestselleru Vnitřní svět vítězů vás provede peripetiemi sebepoznání a nastavením vašeho vnitřního světa.

Odolná v každém věku 

Helena Máslová,
Vladimíra Rychlík
moderuje Jaroslav Dušek

V rámci této besedy budeme rozvíjet blahodárné zrání a radost z pohybu ve funkčním těle. Čekejte nálož inspirace a konkrétních tipů s laskavou pozorností k sobě samé.

Beseda na téma dne
moderuje
Jaroslav Dušek

Helena Máslová,
Marian Jelínek,
Zdeněk Haník,
ATAPANA Mnislav Zelený 

Beseda na téma dne „Mentální a fyzická odolnost v kognici i somatice“
Život je naučil nadhledu a moudrosti. Nechte se společně s našimi hosty unášet přítomností a vším, co do prostoru přinese a obohatí nás. 


 3. den

Odolnost člověka a civilizace v čase a prostoru

Odolnost ve vztazích

Petr Jan Křen
s Andreou Gembalovou

Společně se známým vztahovým koučem, který při své práci s klienty dlouhodobě používá principy celostního leadershipu, a s Andreou Gembalovou se ponoříme do pestrobarevného světa vztahů.

A možná s vámi na okraj také posdílí veselé historky z natáčení Svatby na první pohled, kde se v různých rolích setkali.

Beseda o filmech Civilizace – Dobrá zpráva o konci světa
Petr Horký a Atapana Mnislav Zelený

+ Vliv období před a po narození na náš život – o filmu IN UTERO

Beseda, která následuje po shlédnutí projekce filmu CIVILIZACE, bude probíhat za přítomnosti režiséra Petra Horkého, který na něm spolupracoval společně s egyptologem Miroslavem Bártou.
A také Atapany,
neboli česky „List zelené palmy“, jak ho u příležitosti přijetí do kmene Jawalapiti indiáni začali nazývat. Ten na svých dlouhých výpravách za domorodými kmeny často slýchával větu: „Co je dobré pro jedince, nemusí být dobré pro společenství.“

Stabilní a naplněný život
v bláznivém světě

Martin Švihla

Připadá vám jakoby se náš svět zbláznil – naše fyzické a emoční zdraví, životní pohoda i vztahy dostávají pořádně zabrat. Čekat na klidnější časy nemá smysl – je na nás, abychom pečovali o svůj život tak, aby byl vyrovnanější, stabilnější a odolnější. Během této prožitkové dílny si vyzkoušíte několik praktických způsobů, jak se ukotvit ve svém středu, odolávat vnějším vyrušením i vnitřním zmatkům a každodenně obnovovat svoji rovnováhu. Zažijete si jednoduché techniky, které vycházejí z principů bojových umění a v praxi je ověřily stovky Martinových klientů.
Na dílnu vám bude stačit běžné oblečení a pohodlná obuv. Přijďte se vrátit do své vlastní rovnováhy, přijďte obnovit důvěru v sebe sama.